Securitas Türkiye Güvendeyim


3 Özel Alarm Profilinden kullanımınıza uygun olanı seçebilirsiniz.Kişiselleştirilmiş Alarm

Ekranda kendi seçtiğiniz bir resim kullanarak dışarıdan bakıldığında alarm verildiğinin anlaşılmasını zorlaştırabilirsiniz. Cihazı ikinci kez sallamanız yüksek sesli ve ışıklı olarak alarm vermenizi ve böylece istediğinizde dikkat çekmenizi sağlar.

Gizli Alarm

Gizli alarm profili tamamen gizlice bir alarm göndermenizi sağlar. Kimsenin alarm ilettiğinizi anlamaması gereken hayati durumlarda etkilidir.

Caydırıcı Alarm

Bu alarm türü ekrana bakan herkesin bir alarm gönderdiğinzi açıkça anlayabileceği profildedir. Ekranda alarmın, çekilen video ve konumunuzun gönderilmekte olduğu açıkça belirtilir ve ikinci sallama ile yükses sesli ve ışıklı uyarı başlar. Böylece yaşamakta olduğunuz duruma çevrenizin dikkatini çekerek yardım isteyebilirsiniz.


Seyahat ederken veya çalışırken faydalanabileceğiniz ek güvenlik özellikleriSeyahat

Güvendeyim uygulamasının seyahat özelliği güvenli bir şekilde seyahat etmenize yardımcı olmaktadır. Bu özelliği kullandığınızda yakınlarınız veya iş arkadaşlarınız nereye gittiğiniz hakkında bilgilendirilecek ve böylece tehlikeli bir durum oluştuğu takdirde size yardım edebileceklerdir. Yakınlarınız aldıkları sms veya e-postalardaki linki kullanarak seyahat rotanızı ve notlarınızı görebilirler. Sadece bir başlangıç noktası ve ardından da bir bitiş noktası seçip ‘Yolculuğu Başlat’a tıklamanız yeterli olacaktır. Dilerseniz yakınlarınızı bilgilendirmek için yolculuğunuz hakkında notlar ekleyebilirsiniz (Örneğin: Eve giderken markete uğrayacağım veya şu plakalı araca bindim gibi bilgiler eklenebilmektedir). İnteraktif haritaya tıklayarak yolculuğunuzun gidişatını görebilirsiniz. Varış noktasına ulaştığınızda, uygulama size güvende olup olmadığınızı soracaktır. Eğer ‘Hayır’ı seçerseniz, size alarm tetikleme seçeneği sunulacaktır.

Toplantı

Toplantı alarmı özelliği, risk faktörü içeren durumlarda size yardımcı olabilir. Örneğin daha önce tanımadığınız birisiyle buluşacaksanız ya da tenha bir yerde çalışırken düşüp hareketsiz hale gelirseniz ve bulunamazsanız, hayatınız tehdit altına girebilir. Uygulamadaki toplantı sembolüne tıklayarak toplantınızın veya riskli durumun ne kadar zaman alacağını seçebilir ve durum hakkında bilgi verebilirsiniz. Tanımlanan süre dolduğunda alarmı kapatmaz veya ek süre vermezseniz alarm etkinleşecektir. İzleme merkezi bu bilgileri ve konumunuzu görebilecek ve gereken bildirimleri yapabilecektir.

Hareketsizlik Alarmı

Toplantı özelliği ile birlikte kullanılabilen Hareketsizlik Alarmı sayesinde cebinizdeki telefonun belirli bir süre hareketsiz kalması halinde alarm tetiklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece bilinciniz kapalı olsa bile Securitas Alam İzleme merkezi konumunuzu ve acil durum alarmınızı alır ve size yardım ulaştırmaya çalışır.
Sahte Parola

Bir alamı kapatmanız eğer zorla istenir ise sahte pin kodunuzu kullanabilirsiniz. Alarm kapanmış gibi görünürken aslında Securitas Alarm İzleme Merkezine alarmın zorla kapattırıldığına dair bilgi gönderecektir.

Düğme Alarmı

Ses açma düğmesine basarak hızla alarm göndermenizi sağlar. *Tüm telefon işletim sistemlerinde çalışmaz.

Titreşimli Uyarılar

Uygulama titreşim ile arka planda çalışmakta olduğunu size belirli aralıklar ile hatırlatabilir. Alarm aktive edildiğini teyit için yine titreşim ile uyarı verilir.Acil Durum Kişileri

Bir alarm oluştuğunda İzleme Merkezi tarafından bilgilendirilecek veya seyahat planladığınızda sms ve e-posta ile bilgi gönderilecek kişileri gruplar halinde tanımlayabilirsiniz. Kişileri telefon defterinizden seçebileceğinzi gibi bu tanımlamaları web üzerinden de değiştirebilirsiniz.

Web İzleme

Bir seyahat planladığınızda acil durum kişilerinize gönderilecek linki kullanarak seyahatiniz hakkında girdiğiniz bilgileri ve konumunuzu izleyebilecekleri bir web izleme linki gönderilir.

Profiliniz

Güvendeyim web sitesi üzerinden giriş yaparak profilinizi oluşturarak kişisel bilgilerinizi güncelleyebilir, alarm ve seyahat geçmişinizi görüntüleyebilir şifrenizi değiştirebilirsiniz. Profilinizin güncel olması ve özellikle bir resminizin bulunması acil durumda üçüncü kişilere sizi tarif edebilmek için önemlidir.